KU-HA – Materiały Budowlane

Godziny otwarcia
pon.-pt. 7-16
sob. 7-12

Adres
66-400 Gorzów Wielkopolski,
ul. Grobla 30

Telefony
608 651 653
796 380 098

Slider

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

Hurtownia Materiałów Budowlanych KU-HA działa na rynku od 2013 roku. Od tego czasu wiele się u nas zmieniło i wciąż dążymy do tego by polepszać standardy naszej firmy. Zajmujemy się sprzedażą materiałów budowlanych od fundamentów aż po dach. Oferujemy fachowe doradztwo oraz konkurencyjne ceny. POROSTY NA ELEWACJI BUDYNKUGDZIE WYSTĘPUJĄ POROSTY?
- na zacienionych ścianach północnych i wschodnich
- w miejscach nierówności na styku płyt warstwy ocieplającej
- na ścianach zawilgoconych, np. wskutek uszkodzonych obróbek blacharskich
- na skomplikowanych bryłach budynku, w których występują miejsca niedostatecznie doświetlone lub źle przewietrzane
-na budynkach w pobliżu zbiorników wodnych na terenach nadmorskich ze względu na wilgotność powietrza
- na budynkach w pobliżu drzew i krzewów, gdzie zarodniki i cząstki organiczne występują w dużym stężeniu
- na budynkach w pobliżu dużych arterii i na obszarach przemysłowych, ponieważ osadzający się na elewacji brud i kurz stanowi pożywkę dla mikroorganizmów.

DLACZEGO ROSNĄ NA ELEWACJI?
Z powodu kondensacji wody na powierzchni elewacji. Rozwoju drobnoustrojów sprzyja wysoka izolacyjność ścian i wysoka szczelność stosowanych obecnie zapraw zewnętrznych, czyli tynków i farb.

CZYM TO GROZI?
Te mikroorganizmy nie tylko powodują utratę walorów estetycznych budynku. Zniszczeniu ulega warstwa tynku elewacyjnego przez zawilgocenie warstwy ocieplenia, ściany tracą właściwości termoizolacyjne. W skrajnych sytuacjach na wewnętrznych powierzchniach ścian pojawia się pleśń. Mikroorganizmy powodują korozję biologiczną materiałów budowlanych, dlatego najlepiej zapobiegać ich rozwojowi. Brak przeglądów elewacji i przeprowadzania zabiegów czyszczących i renowacyjnych prowadzi do degradacji budynku i obniżenia jego wartości.

JAK ZWALCZAĆ POROSTY?
Już na etapie budowy. Wybierając materiały i elementy budowlane należy wybierać takie, które będą odporne na zgrzybienie i inne formy biodegradacji. Bardzo ważny jest dobór warstwy zewnętrznej tynku, farby do warunków środowiskowych. Warto też stosować regularne przeglądy. To pozwoli w porę wykryć i usunąć pierwsze objawy skażenia powierzchni. Najprostszą profilaktyką jest czyszczenie elewacji co kilka, kilkanaście lat. Zabiegi konserwacyjne polegają na myciu elewacji wodą pod ciśnieniem za pomocą myjki ciśnieniowej. Przy widocznym wzroście grzybów pleśniowych i glonów konieczne będą zabiegi dezynfekcyjne i zabezpieczające. Pomogą w tym preparaty przeznaczone do usuwania glonów i grzybów -BIOLIT firmy Kosbud środek do usuwania grzybów i porostów na bazie wysoce skutecznych środków niszczących porosty i grzyby. Bardzo skuteczny przy likwidacji zanieczyszczeń biologicznych szkodliwych dla budynku. Na koniec warto zastosować farbę o zwiększonej odporności na porastanie.


🔴KOSBUDPROTECT🔴
To nowatorska formuła, zastosowana w naszych produktach, która tworzy na zewnętrznej warstwie elewacji niewidoczną powłokę, i chroni naszą elewację przed rozwojem mikroorganizmów.

Chcesz ustrzec się przed nalotami glonów? Zapraszamy! Pomożemy dobrać odpowiednie farby i tynki.

ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ NA FACEBOOKU:

Close Menu